Humanitarinių mokslų fakultete pleveno Platono akademijos dvasia
2010-05-31

Jauki aura ir šiemet buvo apgaubusi mokslinės studentų konferencijos „Po idėjų pasaulį“ dalyvius

Humanitarinių mokslų fakultetą gegužės 8 d. žadino jau XIV respublikinė mokslinė studentų konferencija „Po idėjų pasaulį“ ir kvietė dalintis idėjomis, aprėpiančiomis daugiau nei „vietą po saule“.

Kasmetinis dalyvių užsidegimas užauginti idėjoms sparnus ir paleisti į pasaulį šiemet sutelkė studentus iš Kauno technologijos universiteto, Verslo ir vadybos akademijos, Vilniaus pedagoginio universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto. Susibūrę skirtingus mokslus kremtantys „protai“ į keliamus klausimus žvelgė itin plačiai. Filosofinis žvilgsnis ir smalsus sąmojis skrodė naujosios medijos ir evangelijos paradigmą, kėlė kultūrinę dvasią architektūroje, puoselėjo moralės, tiesos ir meilės idėjas, rėžė visą tiesą apie juoką. Tai ir dar daugiau davė peno naujoms diskusijoms ir klausimams, kuriuos užgniaužė tik laiko stoka, bet tik tam, kad kitąmet būtų atgaivinti. Taip daugelis dalyvių savo mintis brandina ir konferencijoje skleidžia jau ne pirmus metus, o jauki aura sukviečia vis daugiau aktyvių klausytojų. Nepailstančių ir neišsemiamų – tokių, kurių dėka kavos pertraukėlės tampa šurmuliuojančiu bendraminčių būriu.

Konferencijos uždarymas vainikuotas organizacinio konferencijos komiteto narių apibendrinančiomis mintimis. Skaitovams įteiktos dalyvavimą liudijančios pažymos, o trijų didžiausio dėmesio sulaukusių pranešimų autoriai įvertinti geriausiojo pranešimo pažyma. Jomis apdovanoti KTU studentai: Ugnė Novikaitė, Gytis Oržikauskas ir antrus metus laurus skinantis Algirdas Kazlauskas.

Konferencijos gyvumas priminė, jog nuo Platono akademijos laikų universitetas – tai vieta, kurioje privalo sparnus kelti naujos idėjos ir gyvuoti filosofija!

KTU Viešųjų ryšių skyriaus inf.

Atnaujinta 2011-10-04