KTU viešės Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje
2009-05-04

Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Simon Butt

Gegužės 4 d. Kauno technologijos universitete lankysis Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje p. Simon Butt. 15 val. KTU Centriniuose rūmuose (K. Donelaičio g. 73) jis susitiks su KTU rektoriumi prof. Raimundu Šiaučiūnu.

Ambasadoriaus vizito KTU tikslas – susipažinti su Kauno technologijos universitetu, aukštojo mokslo raida šiame universitete, aptarti dabartines švietimo problemas, tarptautinių ryšių, bendradarbiavimo su Jungtine Karalyste galimybes.

Jungtinės Karalystės ambasadorius atvyksta į Kauną LR Seimo Užsienio reikalų komiteto kvietimu dalyvauti renginyje, kuris vyks gegužės 4 d. Kaune, istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje. Ambasadorius taip pat apžiūrės Sugiharos namus, lankysis Kauno Neįgalaus jaunimo dienos centre.

Simon Butt yra karjeros diplomatas. 1979 m. jis pabaigė Politikos, Filosofijos ir Ekonomikos mokslus Oksfordo universitete. Tais pačiais metais pradėjo savo diplomatinę karjerą Jungtinės Karalystės Užsienio reikalų ministerijoje.

Prieš atvykdamas į Lietuvą, Simon Butt dirbo Jungtinės Karalystės atstovybėje Islamabade, prieš tai ėjo įvairias pareigas Jungtinės Karalystės ambasadose Maskvoje, Rangūne, Briuselyje, Kijeve bei vadovavo departamentams Užsienio reikalų ministerijoje Londone.

Ambasadorius S. Butt atvyko į Vilnių turėdamas turtingą ir įvairią patirtį. Jis džiaugiasi, galėdamas sugrįžti į Europos sostinę. S. Butt tikisi toliau stiprinti Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykius bei susipažinti su Lietuva, aplankyti jos regionus.

Ambasadorius Simon Butt kalba prancūziškai ir rusiškai bei tikisi netrukus pramokti lietuvių kalbos. Jis žavisi menu, mėgsta keliauti, domisi istorija, Šv. Elenos sala, ypač Napoleono tremties periodu 1815–1821 m.

Daugiau informacijos ►

Viešųjų ryšių skyriaus inf.