Studentams rūpi ne tik alus
2009-05-08

„Rafes“ organizatoriai kviečia į renginių šurmulį

Studentiški renginiai visuomenės vertinami kontraversiškai: net pasigirsta balsų, kad tai jaunuomenės demoralizavimas, tuščias laiko švaistymas ir nebrandumo apraiškos. Kita vertus, studentija savo jaunatvišku maksimalizmu geba paveikti svarbių įstatymų leidybą, atkreipia dėmesį į skaudžias problemas ir bando jas spręsti, suteikia miestui gyvybės.

Šiemet KTU Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto studentų atstovybė „Rafes“, siekdama išsiaiškinti visuomenės nuomonę apie studentų renginius, į festivalio programą įtraukė aktualią diskusiją „Studentija Kaune: mintys ir darbai“, kurioje savo mintis išsakys jaunimo organizacijų atstovai, miesto vadovai, istorikai ir visi, kurie yra ragavę ar teberagauja studentiškos duonos. Susirinkusius sveikins ir savo mintimis pasidalys Kauno technologijos universiteto rektorius profesorius Raimundas Šiaučiūnas.

Diskusija vyks prieš festivalio „RAFES 2009“ vakarinę dalį, gegužės 8 d. 15.00 val. buvusiame klube „Kolegos“ (Studentų g. 63A).

Diskusijos temos

• Retrospektyva: studioziškas gyvenimas tarp knygos ir alaus bokalo.

Mintimis ir faktais apie Kauno studentijos gyvenimą tarpukario laikotarpiu, sovietmečiu bei nepriklausomybės aušroje dalysis istorijos profesorius Egidijus Aleksandravičius.

• Akademinio jaunimo būtis mieste: Perpetuum Mobile?

Diskusija apie gausios studentijos indėlį į miesto veido formavimą, apie tai, kokia studentija turėtų būti. Protestuojanti? Garsiai šaukianti? Diplomatiška? Nesikišanti į „svetimus“ reikalus? Mintimis dalysis KTU Socialinių mokslų fakulteto docentė Dalija Gudaitytė.

• Iššūkiai: kur ir kaip įprasminamas gražiausias jaunimo laikas Kaune?

Kokiose srityse aktyviausiai reiškiasi Kauno studentija šiandien? Ko labiausiai trūksta tikslams pasiekti, veiklai vykdyti. Pinigų? Jaunimo aktyvumo? Palaikymo ir supratimo? Ką miestui duoda tokie renginiai kaip RAFES festivalis su alumi ir studentiškomis linksmybėmis?

Savo požiūrį išsakys buvęs Vytauto Didžiojo universiteto studentų atstovybės prezidentas, Kauno jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ pirmininkas Mantas Simanavičius.

• Lūkesčiai: galvos skausmas ar džiaugsmas?

Ar miestas jaučia studentijos aktyvumą? Ar nesinorėtų didesnio indėlio? Ar miestas numatęs kokią nors strategiją ar veiksmus, kad skatintų jaunimą atvykti studijuoti į Kauną, jame gyventi, kurti?

Miesto valdžios pozicijai atstovaus ir savo mintimis dalysis Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Išsamesnė informacija www.rafes.lt

RAFES ir Viešųjų ryšių skyriaus inf.